وقتی برگ های خشک پاییزی رو زیر پات له میکنی یادت باشه که اونا یه روزی بهت نفس هدیه میکردن

بیشتر فیلمهایی که ساخته شده اند و نقش آبدارچی رو به نمایش میگذارند دیدگاه شان  این بوده که آبدارچی واسطه ای است میان مدیریت و ارباب رجوع ،

خیلی کم نقش واقعی آبدارچی رو به نمایش گذاشتن البته فیلمهایی هم وجود داره که آبدارچی یک شخص دلسوز و با محبت نشان داده شده است.

اما امروز از دیدگاه من کارمند ،  آبدارچی "همکار عزیز " رو ببینید !

خستگی ناپذیر ، با روحیه ، انرژی بخش ، با حوصله ، اجتماعی ،  و البته پر از گرفتاری آن هم به دلیل حقوق پایین که مشکل بیشتر کارگران و کارمندهای غیر دولتی ( پیمانکاری ) است.

بعدی روزها که صبح  زود بیدارشدن خیلی سخته و اصلاً حوصله رفتن به سر کار نداری با تلاش و از سر اجبار مجبور هستی بری سر کار  ( خوب روزی 12  ساعت کار آن هم روزکار ثابت خیلی سخته فقط کسی میتونه این کار رو درک کنه که خودش یا اینکاره است یا قبلاً انجام داده )

با سختی میری سرکار که حتی یادت میره صبحانه بخوری یا در مسیر نان یا کیکی بخری !

وقتی نشستی روی صندلی کار و با یک " بسم الله " شروع کردی آبدارچی میاد یک صبح بخیر پر از انرژی میده و میگه الان براتون چای گرم میارم ، فارق از هرگونه خستگی و ناراحتی .

آیا این مردان خستگی ناپذیر هستند و فاقد هرگونه مشکل در زندگی ؟

خیر این عزیزان هم مثل بقیه مردم خسته میشوند و اتفاقاً گرفتاریهای آنها بیشتر از بقیه مردم هست اما ... همچنان برای بقا تلاش و زحمت میکشند.

نمی دونم از کجا متوجه میشه ولی خیلی زود متوجه بی حوصله گی کارکنانی میشه میاد کنارت یواشکی میگه : کمی، کسری نداری ما هم میگیم ممنون اون چایی رو بیار تا  شارژ بشیم

اما مگه دست از سرت بر میداره تا از اون بی حوصله گی درت نیار رهایت نمیکنه

این روحیه را تا پایان کار حفظ میکند

و روز دیگر هم همینگونه شروع میکند اما با کارمندی دیگر

همکار عزیز  خدا قوت و ممنون از اینکه این همه زحمت میکشی

امیدوارم که روزی برسه که مسئولین هم برای رفع مشکل شما که پایین بودن حقوق شماست کاری بکنن

مسئول عزیز شما هم یک آبدارچی دارید همه چیز را برای خودتان نخواهید دیگران هم زحمت میکشندبرچسب ها : زیباترین ، دلنوشته ها ، نیله چی