پیراهن امام حسین (ع) بر سینه حضرت زینب (س)

 السلام علیکِ یا زینب کبری السلام علیکِ یا بنت رسول الله 

السلام علیکِ یا بنت امیرالمومنین ( س )


صبر را معنا و مفهومی به نام زینب است

                                      احترام عشق هم از احترام زینب است

 

 

 

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما سروان در ایام و مراسم

معنوی اعتکاف

 

وفات حضرت زینب سلام الله علیها به پیشگاه حضرت ولی عصر و همچنین تمامی شیعیان جهان تسلیت عرض می نمایم

 

 

 پیراهن امام حسین (ع) بر سینه حضرت زینب (س) 

 

در مدینه قحطی سختی روی داده است.

عبدالله بن جعفر که بحر جود و کرم بود به دلیل اینکه دستش از سرمایه دنیا تهی گشته راهی شام می گردد و به کار زراعت مشغول می شود.

ولی حضرت زینب (س) ...!!! هر روز او ، گریه و داغ دل است.

بیماری او شدت می یابد تا اینکه نیمه ی ظهر به همسر خویش  

عبدالله می گوید:

" بستر مرا در حیاط به زیر آفتاب قرار بده!"

عبدالله می گوید : " او را در حیاط جای دادم متوجه شدم چیزی را روی سینه ی خویش نهاده و مدام زیر لب حرف می زند.

به او نزدیک شدم، دیدم پیراهنی را که یادگار از کربلاست ، یعنی پیراهن امام حسین (ع) را که خونین و پاره پاره است ، بر سینه نهاده و مدام می گوید « حسین ، حسین ، حسین (ع) ... »

لحظاتی بعد او وارد بر حریم اهل بیت نبوت (ع) گشت و کارنامه ی عمرش به خیر و سعادت ختم گردید.

عقلیه ی بنی هاشم ، ص 57 و 58

 آه از دل زینب (س)

 آه از دل زینب (س)

 آه از دل زینب (س)

 لاحول ولا قوه الا باالله

  اللهم ارزقنی شفاعت الحسین (ع ) یوم الورود

 

 برای تعجیل در فرج آقا امام زمان صلوات 

/ 26 نظر / 118 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه زهرا

سلام علیکم طاعات و عبادات خالصانه مورد قبول حق ان شاا.... متشکر از حضور شما -------------------------------------------------------------- امام كاظم عليه السلام فرمود: رجب نهر فى الجنه اشد بياضا من اللبن و احلى من العسل فمن صام يوما من رجب سقاه الله من ذلك النهر. رجب نام نهرى است در بهشت از شير سفيدتر و از عسل شيرين‏تر هركس يك روز از ماه رجب را روزه بگيرد خداوند از آن نهر به او مى‏نوشاند. التماس دعا یازهرا (3 صلوات هدیه به امام عصر)

خادم الرضا

سلام علیکم.باتشکر از حضور معنوی شما،وفقکم الله.

بسوی خدا

سلام دوست بزرگوارم ممنونم از حضورتون سپاس برشما هم تسلیت زیبا بود موفق باشی اللهم عجل لولیک الفرج [گل]

امیر قافله عشق

[لبخند][گل][لبخند][گل][لبخند][گل][قلب][گل][لبخند][گل][لبخند][گل][لبخند] [لبخند][گل][لبخند][گل][لبخند][گل][قلب][گل][لبخند][گل][لبخند][گل][لبخند] ما را به يک کلاف نخ آقا قبول کن يـا ايّهـا العــزيز! أبانـا! قــبول کن آهي در اين بساط به غير از اميد نيست يـا نـااميدمــان ننـمـا يـا، قـبـول کن از يـاد بـرده ايم شمـا را پـدر! ولي اين کودک فراري خود را قبول کن رسم کريم نيست که گلچين کند، کريم! مـا را سَـوا نکـرده و يک جـا قـبول کن گر بي نوا و پست و حقيريم و رو سياه اما به جــان حضرت زهـرا قبـول کن گندم که نه، مقام شما بود لاجَرَم رمز هبوط آدم و حوّا، قـبول کن [لبخند][گل][لبخند][گل][لبخند][گل][قلب][گل][لبخند][گل][لبخند][گل][لبخند] [لبخند][گل][لبخند][گل][لبخند][گل][قلب][گل][لبخند][گل][لبخند][گل][لبخند]

امیر قافله عشق

[قلب][گل][گل][گل][گل][گل][قلب]اللهم عجل لوليک الفرج[قلب][گل][گل][گل][گل][گل][قلب] [قلب][گل][گل][گل][گل][گل][قلب]اللهم عجل لوليک الفرج[قلب][گل][گل][گل][گل][گل][قلب] [قلب][گل][گل][گل][گل][گل][قلب]اللهم عجل لوليک الفرج[قلب][گل][گل][گل][گل][گل][قلب] [قلب][گل][گل][گل][گل][گل][قلب]اللهم عجل لوليک الفرج[قلب][گل][گل][گل][گل][گل][قلب]

رضا

دلم گرفته خدایا در انتظار فرج دو دیده ام شده دریا در انتظار فرج هنوز می رسد از کوچه های شهر حجاز صدای گریه زهرا در انتظار فرج هنوز در همه عالم میان دشمن و دوست علی است بی کس و تنها در انتظار فرج هنوز می رسد از چاه های کوفه به گوش صدای ناله مولا در انتظار فرج هنوز ناله کشد از جگر امام حسن گشوده دست دعا را در انتظار فرج

ساقی کوثر

هر شیعه ای می تواند در تجلیل و بزرگداشت از امام زمان خود در جامعه بکوشد. این کار (یعنی گرامیداشت امام عصر در جامعه)، از غربت آن مولا می کاهد و توجه همگانی را به ایشان بیشتر میکند. همه ما می توانیم تابلویی از نام امام خودرابه جهت ابراز ارادت به امام عصر و تجلیل از ایشان درخانه یا محل کار نصب کنیم. همه مامی توانیم به هنگام ذکر نام ایشان بااحترام از آن حضرت یاد نماییم و بر او درود و صلوات بفرستیم. همه میتوانیم به هنگام بردن نام خاص ایشان یعنی لقب «قائم» برخیزیم، دست برسرنهیم، ادای احترام کنیم وبرای فرج ایشان دعا کنیم. همه می توانیم در روزهای منسوب به ایشان همچون نیمه شعبان، روزهای جمعه وعید غدیر با برگزاری مراسم ویژه برای آن حضرت، ولایت و امامت او را به یکدیگر یادآور شویم. حتی اگر نتوانیم برگزارکننده چنین مراسمی باشیم می توانیم در آن خدمت کنیم یا لااقل با حضور خالصانه خود به آن رونق بخشیم. همه اینکار ها، تجلیل و بزرگداشت ازامام عصرعلیه السلام به شمار می آید و شیوه ای از شیوه های یاری آن حضرت است.

خادم الشهدا

سلام ممنون از حضور شما بزرگوار در وبلاگ حقیر التماس دعای مخصوص

رضا

مهدی یاوران جوان و جوان گرا امیرالمؤمنین علی (علیه اسلام) : " اصحاب مهدی (علیه السلام) جملگی جوانند و پیری در میانشان نیست ، مگر به اندازه سرمه در چشم یا نمک در غذا ، و کمترین چیز در غذا نمک است " . (شیخ طوسی ، الغیبه ،ص۴۷۶) دل مارا دریاب گاه گاهی به نگاهی دل ما را دریاب ! شهریارا ! زره لطف گدا را دریاب ! اگر از دولت وصل تو مرا نیست نصیب خود کرم کن به نگاهی دل ما را دریاب! قافله رفت و من از همسفران جا ماندم من از قافله ی عشق جدا را دریاب !

یاس های آسمانی

به رسم ادب آمدیم سری بزنیم ومطلبی بیاموزیم سلام خداحافظ شما التماس دعا