خاطرات جنگ 1360

سال 1360

 

اوایل جنگ بود

خیابان ما را جهت آماده سازی و نصب لوله های سیمانی فاضلاب کنده کاری کرده بودند اما بعلت هجوم مردم از مرکز شهر در درون این لوله ها ، پرکردن آن به تعویق افتاد.

 نا گفته نماند که اهالی خیابانهای مجاور با شدت حملات بعثیها  نیز به این سر پنها می آمدند.

در کنار خانه یمان زمینی بود که مردان و بچه های محله (همسایه ها ) بعد از شام دور هم جمع میشدند و به مسائل روز  می پرداختند و چای مینوشیدند.

باران خمسه خمسه

یک شب که قرار بود طبق شبهای قبل همسایه ها کنار هم بنشینند اما همان شب یکی از همسایه ها گفت که امشب را در خانه ما مینشینیم و همه در آن خانه جمع شده بودیم که  حملات خمسه خمسه (خمسه خمسه نوعی توپ ۵/۵ اینچی "۱۴۰ میلی‌متری" انگلیسی است ) شروع شد و  به اطراف اثابت میکرد.

 

خیلی سریع به خانه هایمان رفتیم و بعد از آن در لوله های سیمانی  پناه بردیم  مدتی نگذشت که چندین توپ به نزدیکی خانهایمان اثابت کرد و صدای آنها لرزه به اندام می انداخت شدت اثابت آنقدر بالا بود که زمین و لوله ها زیر پایمان تکان میخورد هنوز صدای خواندن آیه شریفه آیة الکرسی توی گوشم است که همه زیر لب و بعضی ها بلند میخواندند.

 بعد از ساعاتی ،  سکوت همه جا را فرا گرفت و صدای آژیر آمبولانسها نزدیک میشد از لوله ها که خارج شدیم  متوجه شدیم دقیقاً همانجا که اهالی مینشستند بارانی از خمسه خمسه اثابت کرده بود.

توپ ها گودال بزرگی را بوجود آورده بودند همه متعجب بودند و خدا را شکر میگفتند که اتفاق ناگواری برای کسی نیافتاد.

/ 2 نظر / 13 بازدید
فرشته

دلم را سپردم به بنگاه دنیا وهی آگهی دادم اینجا وآنجا وهر روز برای دلم مشتری آمد ورفت وهی این وآن سر سری آمد ورفت ولی هیچ کس قفل قلب مرا وانکرد. هیچ کس اتاق دلم را تماشا نکرد ورفتند وبعدش دلم موند بی مشتری ومن تازه آن وقت گفتم:خدایا تو قلب مرا می خری؟ وفردای آن روز خدا آمد وتوی قلبم نشست ومن روی آن در نوشتم:ببخشید دیگر برای کسی جا نداریم. از این پس به جز او کسی رو نداریم. سلام مهربون.به روزم ومنتظر شوق نگاهت به ناگفته های من وتو

جاستین بیبری ها

────(♥)(♥)(♥)────(♥)(♥)(♥) ──(♥)██████(♥)(♥)██████(♥) ─(♥)████████(♥)████████(♥) ─(♥)██████████████████(♥) ──(♥)████████████████(♥) ────(♥)████████████(♥) ──────(♥)████████(♥) ────────(♥)████(♥) ─────────(♥)██(♥) ───────────(♥) شما رو به سایت بزرگ جاستین بیبری ها دعوت میکنیم <========= منتظر حضور گرمتون هستیم <========= ────(♥)(♥)(♥)────(♥)(♥)(♥) ──(♥)██████(♥)(♥)██████(♥) ─(♥)████████(♥)████████(♥) ─(♥)██████████████████(♥) ──(♥)████████████████(♥) ────(♥)████████████(♥) ──────(♥)████████(♥) ────────(♥)████(♥) ─────────(♥)██(♥) ───────────(♥)