ولادت حضرت علی اکبر (ع) مبارک باد

ولادت حضرت علی اکبر (ع) 

 

 

 

 

 

 ای سرو بوستان ایستادگی

ای زیباترین گل باغ امام حسین (ع)

ای جوان رعنا و رشید امام حسین(ع)

ای امام علی (ع) را یادگار ای حضرت علی اکبر(ع) 


ســـلام و درود بی پایان بر صورت و سیرت پیامبر گونه ات. 

 

 

 

 ولادت جوانه ی خورشید کربلا، حضرت علی اکبر (ع)  مبارک باد

 

 

حضرت علی اکبر (ع) فرزند ابی عبدالله الحسین (ع) در یازدهم شعبان، سال 43 ق در مدینه منوره متولد شد.

 

مادر ایشان لیلی بنت ابی مّره بن عروه بن مسعود ثقفی است.

مادر لیلی،میمونه دختر ابی سفیان و از طایفه بنی امیه می باشد.

 

بدین للحاظ ، حضرت علی اکبر (ع) به سه طایفه معروف و مهم عرب پیوند پیدا کرده است.

 

از جانب پدر به طایفه خوش نام و شریف بنی هاشم و به بزرگانی چون پیامبر اسلام (ص)،حضرت فاطمه زهرا (س)، امیر مؤمنان علی بن ابی طالب (ع) و امام حسین (ع)

و از جانب مادر دو طایفه بنی امیه و ثقیف و افرادی چون عروه بن مسعود ثقفی، ابی سفیان، معاویه بن ابی سفیان و ام حبیبه همسر رسول خدا (ص) ارتباط فامیلی و خویشاوندی پیدا نمود.

 

 به همین جهت وی مورد احترام و اطمینان کامل طوایف مزبور و اهالی مدینه بود.

 

روزی معاویه بن ابی سفیان به اطرافیان و هم نشینان خود گفت سزاوارترین فرد برای خلافت ، علی بن الحسین (ع) است که جدّش رسول خدا (ص) می باشد و در وی شجاعت و دلیری بنی هاشم،سخاوت بنی امیه و فخر و فخامت ثقیف تبلور یافته است.

 

درباره شخصیت حضرت علی اکبر (ع) گفته شد، که وی جوانی خوش چهره،زیبا،خوش زبان و دلیر بود و از جهت سیرت و خلق و خوی و صباحت رخسار ، شبیه ترین مردم به پیامبر اکرم (ص) بود و شجاعت و رزمندگی را از جدش علی بن ابی طالب (ع) به ارث برده و جامع کمالات، محامد و محاسن بود.

 

 

وی نخستین شهید بنی هاشم در روز عاشورا بود.

 

 

امام حسین (ع) در شهادتش بسیار اندوهناک و متأثر گردید و در فراقش فراوان گریست.

در مورد سن شریف وی به هنگام شهادت ، اختلاف است.

برخی هجده ساله، برخی نوزده ساله و عده ای هم بیست و پنج می گویند و روایتی از امام زین العابدین (ع) نقلشده که دلالت دارد بر کوچکتر بودن سن آن حضرت از سن حضرت علی اکبر (ع).

 

 پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:
 به راستى که خداوندمتعال به جوان عبادت پیشه بر فرشتگان مى بالدومى فرماید:
 به بنده ام بنگرید! به خاطر من از خواهش نفسش دست کشیده است .

/ 23 نظر / 46 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد

سلام.همچنان عالی بود. با چه نامی لینکت کنم؟

یوسف گمگشته

امام علی علیه السلام فرمودند: با مردم چنان معاشرت کنید که اگر فوت نمودید بر شما بگریند و اگر زنده ماندید به شما مهربانی ورزند.

بنت الهدي

امام صادق سلام الله علیه : ما أفضَلُ ما يُفعَلُ فيهِ (شَعبانَ)؟ الصَّدَقَةُ و الإستِغفارُ؛ در جواب كسى كه پرسيده بود : چه عملى در ماه شعبان برتر است؟ فرمودند: صدقه و استغفار

سیران

نسل جوان را به جهان رهبري جلوه ي توحيد، علي اکبري هر که هواي رخ احمد کند در تو تماشاي پيمبر کند //ولادت باسعادت سرو باغ احمدي، آينه ي محمدي و روز جوان مبارک//

ܓ✿☆☆☆ سرزمین عاشقانܓ✿☆☆☆

____________ܓ✿☆☆☆ سرزمین عاشقانܓ✿☆☆☆ _ __________________$$$$_______$$$___$$$$$ ____________________$$$$$$_____$$$___$$$$$$$ ___________________$$$_$$$$___$$$__$$$$____$ ___________________$____$$$$_$$$$_$$$ _______________________$$$$$$$$$$$$$$ golestan22.blogfa.com __ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ___________________$$___$$$$$$$$$$$$$$$$$ ..____________@ __$$____$$$$_$$$_$$$__$$$$$ _________€€€€€€€€$____$$$$___$$__$$$$___$$$ ______€€€€€€€€€€€€€€__$$$_____$$___$$$____$$ ____€€€€€€€€€€€€€€€€€€_$$_____$$$___$$$____$ ___€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€_$$_____$$____$$$ __€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€_$_____$$$____$$ _€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€______ $$$____$ €€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€______$$$ ܓ✿☆☆☆ سرزمین عاشقانܓ✿☆☆☆- $$$ ____http://golestan22.blogfa.com_____$$$ _____________€__________________$$$ _____________€__________________$$$ ܓ✿☆☆☆ سرزمین عاشقانܓ✿☆☆☆- $$$$ ܓ✿☆☆☆ ___ € _______________ $$$$$ ܓ✿☆☆☆_________http://golestan22.blogfa.com/ ____________ܓ✿☆☆☆ سرزمین عاشقانܓ✿☆☆☆ __________€€€€€€€._..-♥*°*♥-.._ ~~~*°*~~~ ~~~ _..-♥*

مائده آسمانی

سلام دوست عزیز وبلاگت جالبه! فکرمی کنم یاددائمی وابرازارادت به آقاامام زمان(ع)مهمترین کاریه که بایدانجام داد! عیدت پیشاپیش مبارک! التماس دعا

ایرندگانی

وبلاگ خوبی داری [گل] اگر مایل تبادل لینک هستی خبرم کن در پناه حق